Reality

Definícia

Reality, alebo inak povedané nehnuteľnosti, poukazujú na určitý druh pôdy alebo na akýkoľvek fyzický majetok vo forme budovy, pozemku, stavebnej plochy či obchodných zariadení. Vo všeobecnosti zahŕňa samotný pozemok, ako aj všetky stavby alebo príslušenstvo, ktoré k nemu trvalo prislúchajú. Nehnuteľnosť alebo realita, je súčasťou hmotného majetku, ktorý má vždy nejakú hodnotu a možno si ho kúpiť, predať alebo prenajať na rôzne účely.

Popis

Na to, aby sa rozhodlo, kto bude vlastníkom nehnuteľnosti a v akej správe budú reality vedené, rozhoduje právny poriadok a právne predpisy, ktoré definujú vlastnícke právo, územné plány a zmluvné dohody.

Nehnuteľnosti zastrešujú štyri základné oblasti - rezidenčnú, obchodnú, priemyselnú a poľnohospodársku. 

Väčšina ľudí v dnešnej dobe vidí v nehnuteľnostiach možnosť dlhodobého investovania. Hlavne kvôli tomu, že je to bezpečná forma investovania a má záruku zhodnotenia a v prípade prenájmu nehnuteľnosti, aj aktívneho príjmu. 

V rámci termínu realít a nehnuteľností sa nám spájajú aj pojmy ako makléri, investori, developeri. Trh s nehnuteľnosťami, ako každý iný trh, fluktuje a reaguje na ekonomické výkyvy. Momentálne na trhu s nehnuteľnosťami stále prevažuje dopyt nad ponukou. Preto sa trh s realitami stále rozširuje a zároveň aj stále stúpa cena jednotlivých nehnuteľností. Celkovo môžeme povedať, že nehnuteľnosti zohrávajú kľúčové role v spoločnosti, poskytujú bývanie, industriálne, kancelárske, maloobchodné priestory a taktiež poskytujú priestor na rozvoj poľnohospodárstva.   

Zdroj: Pexels.com
Zdroj: Pexels.com

Zdieľajte článok