Coworking

Definícia

Termín coworking opisuje pracovné usporiadanie, na základe ktorého sa ľudia z rôznych firiem a spoločností stretávajú v zdieľanom priestore, v ktorom spoločne nezávisle pracujú. Ide o cenovo dostupné kancelárske priestory pre ľudí, ktorí potrebujú zmenu pracovného prostredia alebo nemajú doma vytvorené podmienky na home office.

Popis

Systém coworkingu funguje na základe štyroch základných pilierov:

  • spolupráca
  • otvorenosť
  • komunita
  • udržateľnosť

V coworkingových priestoroch nájdete vybavenie ako v tradičných kanceláriách. Coworkingový priestor poskytuje wifi, tlačiarne, väčšinou aj väčšiu zasadaciu miestnosť na stretnutia. V týchto priestoroch nájdete častokrát aj občerstvenie ako napríklad káva, čaj či ovocie. 

V porovnaní s tradičnou kanceláriou, cowork priestory sa líšia najmä flexibilitou. Ľudia v coworkingovom prostredí vo všeobecnosti nepracujú pre tú istú firmu, hoci občas môžu na nejakých projektoch participovať a navzájom si ponúkať spätnú väzbu.

Priestory coworkingu podporujú príležitosti pre členov komunity. Sú tu flexibilné miesta, ale aj stále pracovné miesta, kde si môžu nájomcovia vybrať svoj kancelársky priestor.

Coworkingové priestory v Bratislave

V Bratislave možno nájsť mnoho priestorov, ktoré ponúkajú coworking. Medzi najznámejšie coworkingové miesta v Bratislave patria napríklad Huhub, ktoré sa nachádzajú v Nivy Tower a Twin City C.

Ďalším priestorom v Bratislave je Jurkovičova Tepláreň. Nájdete ich v komplexe Sky Park. Terajšia Central Business District lokalita bola v minulosti industriálnou časťou mesta. V budove Jurkovičovej Teplárne nájdete nielen priestory na coworking, ale aj reštauráciu, kaviareň a galériu. Priestor si môžete prenajať na pár hodín, ale aj na dlhšie obdobie.

Zdroj: elements.envato.com
Zdroj: elements.envato.com

Zdieľajte článok