Administratívna budova

Definícia

Ide o kancelársku budovu, ktorá sa využíva na kancelárske práce. Administratívne budovy sú bežným typom komerčných budov, ktoré možno nájsť v mestách.

Popis

Administratívna budova môže byť len jednoposchodová alebo to môže byť mrakodrap, v závislosti od toho, kde sa nachádza a koľko do nej chce developer investovať. 

Vlastník administratívnej budovy môže mať v nej kancelárie, alebo môže celú budovu prenajať. V administratívnej budove môže byť nájomníkom len jedna spoločnosť, ale taktiež to môže byť veľa rôznych spoločností, dokonca aj na rovnakých poschodiach.

V mnohých prípadoch sú kancelárske budovy ponúkané nájomcom spolu s možnosťou nechať si postaviť priestor podľa požiadaviek nájomcu.

Štandardný kancelársky priestor je rozdelený na samostatné miestnosti a zvyčajne zahŕňa sociálne zariadenia, prípadne vlastnú kuchyňu. Vo všeobecnosti budú kancelárie obsahovať niektoré alebo všetky z nasledujúcich všeobecných typov pracovného priestoru:

  • Otvorený priestor: Podlahová plocha, ktorá nie je uzavretá, zvyčajne pozostáva z radov stolov na použitie veľkým počtom ľudí.
  • Tímový priestor: Polouzavretý pracovný priestor pre skupiny ľudí.
  • Súkromná kancelária: Uzavretý pracovný priestor pre jednu osobu.
  • Zdieľaná kancelária: Uzavretý pracovný priestor, ktorý môžu využívať dvaja alebo viacerí ľudia.

Kancelárie často zahŕňajú aj väčšie zasadacie priestory, ako napríklad:

  • Rokovacie miestnosti: Uzavreté rokovacie priestory.
  • Priestory na stretnutia: Otvorené alebo polootvorené priestory.
Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Zdieľajte článok