Pracovná stanica

Definícia

Pracovná stanica, je určená oblasť v kancelárii alebo na inom pracovisku, kde zamestnanec má vykonávať svoju prácu. Pracovné stanice tvorí zvyčajne stôl, stolička, počítač a k nemu potrebné príslušenstvo. Vo všeobecnosti sú pracovné stanice navrhnuté tak, aby poskytovali zamestnancom pohodlný a funkčný pracovný priestor, kde môžu čo najefektívnejšie pracovať. 

Popis

Veľkosť pracovných staníc môže byť rôzna. Je definovaná potrebami zamestnanca, firemnými možnosťami a usporiadaním kancelárskych priestorov. Môžu byť usporiadané v “open space”, v privátnej kancelárii alebo v “cubicle”. 

Dizajn pracovného miesta môže mať vplyv na produktivitu, zdravie a pohodu zamestnancov.  Mnohé organizácie si dajú záležať pri vytváraní pracovných staníc. Snažia sa zabezpečiť pre svojich zamestnancov pohodlné a ergonomické pracovné prostredie, aby maximalizovali ich produktivitu

Rastliny v kancelárii patria medzi jednoduché prvky, pomocou ktorých si vieme aj my osobne spríjemniť našu pracovnú stanicu. Ak aj nie sme fanúšikmi rastlín, tak napríklad nejaká vonná sviečka alebo farebné svetielko nám vie veľmi jednoducho oživiť náš pracovný stolík. 

Zdroj: Pexels.com
Zdroj: Pexels.com

Share this article