20.05.2024

Kancelárske priestory pre väčšie firmy: Kedy sa oplatí investovať do väčšieho priestoru?

správnych kancelárskych priestorov môže zdať ako náročná úloha. Pre väčšie firmy je však tento výber kľúčový nielen z hľadiska spokojnosti zamestnancov, ale aj pre dlhodobú udržateľnosť a rast firmy. V tomto článku sa pozrieme na to, kedy sa pre väčšie firmy oplatí investovať do väčších kancelárskych priestorov a aké sú s tým spojené výhody a nevýhody.

Výhody veľkých kancelárskych priestorov

Možnosť rastu a expanzie

Veľké kancelárske priestory umožňujú firmám flexibilitu v raste bez potreby stresujúceho sťahovania alebo renovácie. V prípade, ak očakávate, že vo vašej firme budete rozširovať počet zamestnancov alebo vaše služby, priestorová rezerva vám padne v hod v oboch prípadoch.

Zvyšovanie produktivity

Ak máte dobre organizované a priestranné kancelárie, produktivita zamestnancov bude rásť už len tým, že vo väčších priestoroch sa minimalizuje ruch a každý zamestnanec má dostatočný priestor na osobnú realizáciu a prípadný oddych od kolegov. 

Branding - Budovanie značky

Veľké kancelárie pôsobia profesionálne a zároveň luxusne odzrkadľujú silu značky a stabilitu firmy. Taktiež, vo veľkých kanceláriách môžete byť kreatívny v oblasti zariadenia a dopriať svojim zamestnancom aj priestor na oddych prostredníctvom relaxačných či zábavných zón. 

Lepšia tímová spolupráca

Väčšie kancelárie umožňujú mať rôzne pracovné zóny pre rôzne tímy a projekty čo znamená, že zamestnanci, aj keď ich máte veľa, môžu efektívnejšie spolupracovať na rôznych či spoločných úlohách.

Nevýhody veľkých kancelárskych priestorov

Vyššie náklady

Nepochybne, jednou z najväčších nevýhod veľkých kancelárskych priestorov sú vyššie náklady, ktoré zahŕňajú nielen prenájom alebo kúpu, ale aj údržbu, energie a ďalšie prevádzkové náklady.

Nevyužitý priestor

Existuje riziko, že niektoré časti kancelárie zostanú nevyužité, čo môže viesť k pocitu prázdnoty a mrhaniu zdrojmi. Ak sa rozhodnete pre väčšie kancelárie, musíte byť strategický vo využití každého metra štvorcového, aby ste predišli pocitu nevyužitého priestoru. 

Správa nehnuteľnosti

Správa veľkého kancelárskeho priestoru je časovo náročnejšia a komplexnejšia. Vyžaduje si to viac úsilia a financií na údržbu, čistenie a zabezpečenie, aby všetko fungovalo hladko.

Pre koho sú veľké kancelárie najvhodnejšie?

Samozrejme neexistuje presný vzorec, kto bude najviac benefitovať z veľkých kancelárskych priestorov, ale najčastejšie by mali investovať do veľkých kancelárií firmy, ktoré: 

  • Anticipujú rýchly rast v počte svojich zamestnancov.
  • Potrebujú na výkon svojej práce veľké množstvo priestoru, ako sú napríklad dizajnérske štúdia alebo architektonické firmy.
  • Chcú zaujať svojimi priestormi a prilákať si tak kvalitných zamestnancov skrz rôzne benefity ako relaxačné či herné zóny.

Ak váhate či investovať do prenájmu väčších kancelárskych priestorov, pozrite si našu ponuku skvelých kancelárskych budov na prenájom a vyberte si ten správny priestor pre vás.

ZIPP, Stará Vajnorská 14, Bratislava

Na celkovej ploche 3 500 m² sa rozprestierajú kancelárske priestory v blízkosti Shopping Palace. Obchodné centrum ponúka množstvo služieb a reštaurácií. Z budovy máte možnosť rýchleho napojenia sa na mestský okruh alebo diaľnicu.

Viac nájdete na stránke: ZIPP

Galvániho Business Center IV, Galvániho 17, Bratislava

Komplex Galvaniho Business Centier ponúka moderné kancelárie s pohodlným parkovaním, priamo v nákupnej zóne Avion, v blízkosti diaľničného obchvatu a letiska.

Viac nájdete na stránke: GalvAniho Business Center IV

Tripolis, Plynárenská 2, Bratislava

Moderná, kancelárska budova triedy A sa nachádza v samom srdci biznis zóny, s ľahkým parkovaním a množstvom služieb, do 5 minút je dostupná autobusová stanica, obchvat a centrum mesta. 

Viac nájdete na stránke: Tripolis


Share this article

Jana Luptáková
Jana Luptáková
Marketing Specialist

Jana má 3–ročné skúsenosti v oblasti content a digital marketingu. Predstavuje podporu marketingovému oddeleniu v Cushman & Wakefield na Slovensku.