Investičná nehnuteľnosť

Definícia

Ide o akýkoľvek majetok, ktorý sa kupuje s cieľom získať výnos. Je to nehnuteľnosť, ktorú vlastníte vy alebo skupina ľudí za účelom zisku, či už formou mesačného zisku z prenájmu nehnuteľnosti alebo zisku z konečného predaja.

Popis

Investičné nehnuteľnosti môžu byť obytné, napríklad rodinné domy, byty alebo kondomíniá, ale taktiež môže ísť aj o komerčné nehnuteľnosti, ktoré sú určené pre podniky, ako sú hotely, reštaurácie či maloobchody.

Investori sa snažia do rezidenčných nehnuteľností zarobiť peniaze vyberaním nájomného od nájomníkov alebo renováciou nehnuteľnosti a jej ziskovým predajom.

Výhody investovania do nehnuteľnosti

  • Flexibilita a sloboda

S nehnuteľnosťou si môžete robiť, čo chcete. Dizajn, rastliny, štýly, farby – to všetko je možné nakonfigurovať podľa vašich preferencií. Môžete si tiež vybrať, komu prenajmete alebo predáte svoju nehnuteľnosť.

  • Pasívny príjem

Prenájom nehnuteľnosti je jedným z najlepších spôsobov, ako zarobiť na investícii. Po odpočítaní daní a nákladov na údržbu môžete mať stále slušný príjem bez toho, aby ste niečo aktívne každodenne robili.

  • Kapitálový rast

Ak kupujete nehnuteľnosť vo väčšom meste v priaznivej lokalite, ide o výhodné investičné rozhodnutie. Oblasti s vysokou návštevnosťou budú určite generovať väčší zisk ako nehnuteľnosť na dedine.

Zdroj: dreamstime.com
Zdroj: dreamstime.com

Zdieľajte článok