Flexibilná dĺžka nájmu

Definícia

Flexibilná dĺžka nájmu je spôsob prenájmu, určený najmä pre tých, ktorí hľadajú priestory na časovo obmedzené projekty alebo aktivity. Zväčša má nejakú minimálnu dobu trvania a časový strop sa upravuje podľa aktuálnych potrieb nájomcu.

Popis

Nájomné zmluvy nie sú vždy uzatvorené na dobu určitú, napríklad na rok. Pre tých, ktorí hľadajú flexibilitu z hľadiska dĺžky trvania zmluvy sú v ponuke flexibilné prenájmy.

Flexibilný prenájom umožňuje prenajímateľom i nájomcom sťahovanie do komerčných alebo rezidenčných priestorov na rôzne časové obdobia. Do flexibilných nájmov môžu spadať mesačné nájmy, letné prenájmy priestorov, či iné krátkodobé nájmy. O dobe trvania zmluvy vzájomne rozhodujú prenajímateľ aj nájomca.

Výhody flexibilných prenájmov

  • Rýchlejší proces nasťahovania sa – Tento typ zmluvy si nevyžaduje taký náročný administratívny proces, ako dlhodobé zmluvy, vďaka čomu je doba sťahovania výrazne zrýchlená. Flexibilný prenájom priestoru môže byť dobrou voľbou napríklad v prípade, že potrebujete rýchlo zohnať priestor pre firemné účely či hľadáte rýchly prenájom na pár mesiacov.
  • Menšie záväzky – Ak sa nechcete dlhodobo zaviazať k určitému prenájmu priestoru, môže byť pre vás flexibilný prenájom taktiež ideálnou voľbou. Ak sa rozhodnete, že konkrétna lokalita nie je pre vašu firmu dostatočne dobrá alebo ak zmeníte prácu a sťahujete sa do iného mesta, máte možnosť odísť bez toho, aby ste porušili podmienky prenájmu. 

 

Zdroj: Dreamstime.com
Zdroj: Dreamstime.com

Zdieľajte článok