Kancelárska budova

Definícia

Súčasťou komerčných budov sú aj tie kancelárske, ktoré sú primárne určené a používané zamestnancami na kancelárske účely. Tieto budovy sa vyznačujú tým, že sú viacpodlažné a sú súčasťou väčšieho komplexu budov. Nie je podmienka, že sa musí jednať o budovy masívneho charakteru, naopak môže sa jednať aj o menšie objekty s niekoľkými kanceláriami. Lokalita kancelárskych budov, môže byť rôzna, najčastejšie sa ale nachádzajú v mestských častiach a CBD zónach (Central Business District)

Popis

Kancelárske nehnuteľnosti sú zvyčajne navrhnuté podľa základných štandardov. Nachádzajú sa v nich výťahy, elektrika, internetové pripojenie a dátové štruktúry. Niektoré kancelárske budovy pokiaľ sa nejedná o “holo” budovy, diposnujú aj základným vybavením ako sú konferenčné miestnosti, kuchynka a recepcia. 

Väčšinou sú tieto budovy vo vlastníctve a správe developerov, ktorý následne svoje kancelárske priestory prenajímajú. Sadzby prenájmu kancelárskych priestorov sa determinujú dopytom po kanceláriach, lokalitou budovy, vybavenosťou a okolím v ktorom sa budova nachádza. 

Zdroj: Pexels.com
Zdroj: Pexels.com


Share this article