South bank

Definícia

South bank je pojem,  ktorý charakterizuje prominentnú lokalitu pri rieke v rámci nejakej metropoly. V prípade Bratislavy hovoríme o lokalite nábrežia Dunaja, v prípade Londýna by sme hovorili o južnej časti rieky Temža.

Popis

South bank má svoje ikonické budovy a miesta, ktoré sa na nej nachádzajú. Takmer vždy sa jedná o tú najluxusnejšia časť mesta. Môžu sa tu nachádzať rezidenčné ale aj administratívne či maloobchodné budovy. Svoje miesto si v tejto časti najčastejšie nájdu prominentné módne značky a veľké korporácie, ktoré si môžu dovoliť priplatiť za prepychové kancelárske priestory. 

Ďalším charakteristickým znakom South Banky lokality je rušnosť. Nachádza sa tu často veľa obľúbených reštaurácií, barov a kaviarní, ktoré lákajú turistov aj domácich navštíviť túto lokalitu. Čo sa týka infraštruktúry, tak v týchto oblastiach býva veľmi dobre rozvinutá preprava, či už v podobe mestskej hromadnej dopravy alebo osobnej automobilovej dopravy. Treba však počítať s problémom pri parkovaním. Odporúča sa iný druh dopravy ako automobil. 

Celkovo je South Bank veľmi dynamická štvrť mesta, ktorá je preslávená kultúrnymi inštitúciami, úžasným výhľadom na rieku a živou atmosférou.

Zdroj: Pexels.com
Zdroj: Pexels.com


Share this article