Konferenčná miestnosť

Definícia

Multifunkčná miestnosť spravidla v hoteloch, pôvodne určená na stretnutia kongresového typu, teda veľkého počtu ľudí, s technickým vybavením. Využíva sa však nielen na konferencie, ale aj na stretnutia, zhromaždenia, svadby, oslavy a pod. 

Popis

Konferenčné miestnosti sú určené na formálne alebo veľké stretnutia. Vzhľadom na svoju veľkosť a možnosti sedenia sú často využívané na prednášky s jednou osobou, ktorá vedie stretnutie a rozpráva sa so zvyškom skupiny. Môžu sa tu ale uskutočňovať aj stretnutia zamestnancov, stretnutia s klientmi, školenia, rozhovory a konferenčné hovory.

Konferenčné miestnosti v hoteloch a konferenčných centrách sa zvyčajne dajú rezervovať na hodinu, pol dňa alebo na celý deň. Miesta sú často schopné zabezpečiť občerstvenie a obed v prípade potreby pre delegátov počas celého dňa.

Niektoré konferenčné miestnosti uľahčujú pasívne učenie, zatiaľ čo iné sú skvelé pre skupinové diskusie a osobnú interakciu.

Usporiadanie vašich konferenčných miestností zohráva dôležitú úlohu. Mali by byť starostlivo vybrané na základe veľkosti publika, účelu konferencie a usporiadania miesta konania. 

Zdroj: Dreamstime.com
Zdroj: Dreamstime.com

Share this article